Eloksal

Yıllık 15.000 ton  kapasiteli Eloksal tesisimizde Mat, Polisajlı (Parlak), Satinajlı (Krom Efektli) gibi özel uygulamaların yanı sıra Beyaz (Naturel), Bronz, Kahverengi, Siyah renklerin yanı sıra alışılmışın dışında mavi gibi özel renkleri, istenilen kaplama kalınlığında Eloksal (Anodik Oksidasyon) yapabilmektedir. Banyo boylarının 7,5 metre olmasından dolayı 7 metreye kadar alüminyum profillerin eloksal kaplamaları yapılabilmektedir. Özellikle outdoor-indoor reklam ürünlerinde ve cephe profillerinde eksiz olarak kullanılacak ürünlerde eloksal banyolarının boyunun uzun olması müşterilerimize ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Uzun boy profil eloksal imkanımızın dışında mekanik işlem görmüş yarı mamül ve çeşitli alüminyum parçalara eloksal uygulamaları yapılabilmektedir.

Standart renklerimizin haricinde mevcut bulunan renk havuzlarımızda özel renk çalışmaları da yapılmaktadır.

Eloksal ünitemizde üretilen ürünler kullanım ömrü UV dayınımı, renk solmazlığı gibi özellikleri ile QUALANOD ve TSE kalite gereksinimlerinin tamamı karşılamaktadır. 

Yüzey işlemli ürünler proses esnasında leke ve kaplama kalınlığı testi, folyo yapışma testi ile kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca havuz kimyasal uygunluk değerleri laboratuvar ortamında testler ile kontrol edilmektedir. Spectrofotometre ve kaplama kalınlığı ölçüm cihazları ile kalite kontrolleri tamamlanan ürünlerimiz, yüzey korumalı paketlenerek teslim edilmektedir.