Toz Boya Kaplama

Elektrostatik Toz Boya Tesisini yenileyerek yeni özelliklerde yüksek kapasiteli, enerji tasarrufu ve çevre duyarlılığı gibi çok önemli konularda daha hassas ve duyarlı olmamızı sağlamıştır. 

En son teknoloji olan yatay ve dikey elektrostatik toz boya tesislerimizin en büyük özelliği Crom-free çalışarak boya öncesinde yapılması gereken kromatlama işleminin içerdiği kromu, indirgemesi ve bu sayede bir yandan üretirken diğer yandan çevre sağlığını gözetmesidir.

Konveyörlü tünel tipi fırın sayesinde enerji tasarrufu sağlamaktayız.

Elektrostatik Toz Boya Tesisi hareketli kabinleri ile mevcut kapasite 2 kana çıkarılırken enerji tasarrufu ve çevre duyarlılığı gibi çok önemli konularda yatırım yapılmıştır.

20 adet corona robotik kol ve 2 farklı boya kabini ile tesisimiz yıllık 15.000 ton alüminyum profilleri toz boya ile kaplama kabiliyetindedir.

Boyalı ürünlerin kalite kontrolleri laboratuvar ortamında ağırlık kaybı hesabı, kaynar su testi, çizik testi, darbe testi, bombe testi, silindirik bükme testi, parlaklık ölçümü ve kaplama kalınlık ölçümleri yapılarak kontrol edilmektedir.

Toz boya kaplanmış profiller dekoratif görünüme sahip olurlar. Ayrıca ultraviole ışınlarına ve ani sıcak değişimlerine karşıda dayanım gösterirler. Müşteri taleplerine göre değişik Ral kodlarında geniş renk yelpazesi ile boyama işlemi yapılmaktadır.

Elektrostatik toz boya ünitemizde QUALICOAT kalite gereksinimlerinin tamamı karşılanarak üretimlerimiz yapılmaktadır.